Az AREA internetes közösség felméréséből kiderült, hogy a megkérdezett felhasználók 87 százaléka egyértelműen úgy véli, hogy a számítógépes játékok hozzájárultak ahhoz, hogy sokat fejlődjenek a mindennapjaik során használt képességeik.
Képességeket javítanak a számítógépes játékok ?
Gyakran látogatják meg az AREA oldalát, számítógépes játékok fejlesztői: animátorok, dizájnerek és olyan fiatalok, akik jártasak a Maya, 3ds Max, Motionbuilder és más Autodesk termékekben. A közvélemény kutatás kapcsán őket kérdezték meg a számítógépes játékok hatásairól.
A megkérdezettek:
25 százaléka válaszolta - A tanulmányaikban elért sikereikhez, illetve a szakmai fejlődésükhöz szükséges képességeiket kifejezetten a számítógépes játékokon keresztül csiszolták.
37 százaléka vélte úgy - A játékok fontosak voltak karrierjükben.
25 százalék szerint - Még a társadalmi életre is pozitív hatással volt.
Sokan olyan tulajdonságokat említettek mint a kéz-szem koordináció javulása, gyorsabbá váltak a reakcióik, reflexeik, és képessé váltak arra, hogy ne csak egyfelé figyeljenek. Említették többek között olyanokat mint pl.: pontosság, az empátia és a kreativitás. Hangsúlyozták, hogy a játékok a munkájukban elengedhetetlen képességeiket javították.
A Michigani Állami Egyetem kutatása arra mutat rá, hogy nagyobb agyi teljesítménnyel rendelkeznek és gyorsabban is tanulnak azok a 12 éves diákok, akik a minden napok során akár több órát játszanak a PlayStation 3 és Xbox 360 játékokkal, mint azok, akik egyáltalán nem játszanak.
Az Egyesült Államokban lévő Rochesteri Egyetem kutatása szerint a játékosok színkontraszt látása javul, amely bizonyos körülmények során (például szürkületi autóvezetéskor) kifejezetten hasznos. Tehát a videojátékok a látást is fejlesztik, pedig eddig mindenhonnan azt lehetett hallani, hogy ha sokat ülünk a monitor előtt, romlik a szemünk. (Ami persze igaz)