Ez a csalás különösen frusztráló, mivel a játékosok szabadon mozoghatnak és információkat gyűjthetnek a többi játékos helyzetéről, miközben azok mozdulatlanok maradnak.
A csalók jelenléte rontja a játék tisztességét és élvezhetőségét. A tisztességes játékosok gyakran találkoznak olyan helyzetekkel, ahol a csalók igazságtalan előnyhöz jutnak, ami csökkenti a játék iránti lelkesedésüket és bizalmukat. Ezen kívül a versenyek és mérkőzések eredményei is torzulhatnak, mivel a csalók könnyedén befolyásolhatják a játék kimenetelét.
A közösségi élmény is jelentősen romlik a csalások miatt. A játékosok gyakran panaszkodnak a csalók jelenlétére, ami feszültséget és konfliktusokat eredményez a közösségben. A Valve-nek sürgősen lépéseket kell tennie a csalások elleni küzdelemben, hogy visszaállítsa a játék tisztaságát és a játékosok bizalmát.
A Valve részéről gyors és hatékony beavatkozás szükséges, hogy megszüntessék az idő megfagyasztásával járó csalásokat és biztosítsák a játék tisztességes működését. Csak így lehet visszaállítani a játékosok hitét a Counter-Strike 2-ben és annak közösségében.
A Valve pedig figyel és úgy néz ki, hogy az X-en nagy felháborodást keltett csalásra jön a tapasz. Ezt a Valve egyelőre nem erősítette meg de a tegnap éjszakai Cgangelogban megjelent számos frissítés, amik valószínűleg hamarosan a játék részeivé válnak.
A Valve Anti-Cheat (VAC) egy olyan rendszert, amelyet a Valve fejlesztett ki a csalások elleni küzdelem érdekében. A VAC célja, hogy automatikusan észlelje a csaló programokat és szoftvereket, amelyeket a játékosok használnak a Valve játékokban, például a Counter-Strike-ban. Ha a VAC egy csaló szoftvert azonosít egy játékos számítógépén, az érintett játékos azonnali és végleges kitiltást kap az adott játékról. Ez a rendszer segít fenntartani a tisztességes játékélményt és a közösség integritását.
A Counter-Strike 2 játékban számos csalási lehetőség létezik, amelyek különböző módszerekkel működnek. Az egyik leggyakoribb a falon átlátás (wallhack), amely lehetővé teszi a játékosok számára, hogy a falakon keresztül lássák ellenfeleiket, így előnyt szerezve a helyzetük ismeretében. Egy másik elterjedt csalási forma az aimbot, ami automatikusan célozza be az ellenfeleket, így a csaló játékosnak nem kell pontosan céloznia. Az idő megfagyasztása egy újabb módszer, amely lehetővé teszi a csalók számára, hogy megállítsák az időt a játékban, miközben szabadon mozognak és információkat gyűjtenek. Ezek a csalások rontják a játék tisztességét és élményét, mivel igazságtalan előnyhöz juttatják a csalókat a többi játékossal szemben. A Valve Anti-Cheat (VAC) rendszer küzd ezek ellen, de a csalók folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy kijátsszák a rendszert.
Bármennyire is furcsának tűnik a Reportálás működőképes dolog. Sokan nem hisznek benne, mert sokan valóban fűt-fát reportálnak akikről azt hiszik, hogy csalnak azonban a VAC automatizmusa jellemőzen képes ezeket a hibás reportokat is szűrni és a csalókra fókuszálni. Mielőtt bejelentesz valakit érdemes előtte a következőket megvizsgálni
Amenniyben azt látod, hogy
Élj a gyanuval, hogy egy csalóval hozott össze az internet! Mehet is neki instant a report és itt hívnánk fel a figylemedet, hogy nem elegendő csak a játékban bejelenteni a csalást! Jobban teszed, ha rögtön a Steam profilján is reportolod az Accountot mint csaló. Itt röviden meg is indokolhatod a tapasztalataidat.
Küzdjünk együtt a csalókért! Te pedig soha ne csalj mert azzal saját magadat csapod be!