Végül de nem utolsó sorban következzen a termékek közül az utolsó, jelenleg legújabb egere a Logitech-nek, a G5-ös. Az MX-es szériánál megszokott külsõ és a számos extrákkal megtûzdelt rágcsáló igazán kecsegtetõ lehet sok felhasználó számára. A külsõ azonban nem minden. Vajon ez az egér fel tudja venni a harcot a nagy elõdökkel szemben, vagy itt is várakozáson alul fog teljesíteni a lézeres optika? Nézzük mit mutatnak a grafikonok… Tovább a teszthez.....
Archív cikk áttöltve: 2012/03/29 · Eredeti szerző: Izsu
Logitech G5
Ára: 15.000 ft
Mérete: 130mm x 70mm x 36mm
Használat: Jobbkezes
Gombok száma: 6
Görgõ: Vertikális
Szenzor: Lézer
Felbontás: 2000 DPI
USB Rate: 500 Hz
A Logitech-nél jelenleg a zászlóshajó szerepét a játékosoknak szánt egerek közül a G5-ös tölti be. A külsõ teljes mértékben azonos az MX 500, illetve MX 518 esetében alkalmazottal és ezt is csupán jobbkezes felhasználók használhatják, a rendelkezésünkre álló gombok száma pedig hat darab. A görgõ már oldalirányban is elmozdítható, a lézeres szenzor pedig 2000 DPI-re képes. Az USB frissítés pedig 500 Hz-s alap értéken üzemel.
Az érdekes külsõ messze van a metál színtõl. Az egér alap színe szürke, a gombokon feketés, míg az egér „hátán” a Logitech logónál barnás színeket láthatunk, alapjába véve elsõ ránézésre rozsdás hatást kelt. Ismételten megbélyegezte a típusjelzéssel a rágcsálóját a Logitech, mely a G3-hoz hasonlóan az egér „hátuljára” került, szintén erõs piros színnel kiemelve. Szintén találhatunk két gombot a görgõ felett, valamint az oldalsó gombok száma lecsökkent egyre. A Logitech ellátta a rágcsálót a pillanatnyilag használt DPI felbontást feltûntetõ kijelzõvel, melyet az egér „bal hátán” találhatunk. A felbontást itt is állíthatjuk bármikor az erre szolgáló gombok segítségével.
A G5 esetében az egér kábele, mely az USB porba csatlakozik igen rosszra sikeredett, ugyanis az súrolhatja a felületet amin játszunk. A végsõ meglepetést pedig az egér alján elhelyezett súlyozható nyílás, melynek segítségével beállíthatjuk kedvünkre rágcsálónk tömegét. A biztosítódugó segítségével nem kell attól tartanunk, hogy használat közben kiesik, vagy súrlódást okoznak a kiesett súlyok. A cserélhetõ nehezékek egy nagyon jó és ötletes kiegészítõje az egérnek, bár nem sok értelmét láttuk személy szerint ennek a dolognak. Ha megveszel egy egeret, annak megszokod a tömegét és mozgását, akkor mi értelme van azon változtatni?
A G5 grafikonja teljes mértékben megegyezik a G3-as rágcsálónál mért eredményekkel, szóval a kinézeten kívül a belsõ tartalom teljes mértékben megegyezik a két egér tekintetében. A tökéletes irányzék itt is véget ér 1.30 ms-nál, valamint a maximális sebesség sem lépi át az 1.35 m/s-os határt. A minõség itt is valóban 2000 DPI.
A G5 egy extrákkal felszerelt változata a G3-nak a súlyoknak, az oldalirányban mozgatható görgõnek, a plusz gomboknak és a DPI kijelzõnek köszönhetõen. Akárhogyan is nézzük a gyenge optika és a magas ár párosítása semmiképpen sem a legjobb vétel. Ha a súlyozást nem tartod szem elõtt akkor messze jobb vétel egy MX 518, az ára jóval alacsonyabb, teljesítménye viszont sokszorosa a G5-ének.
Tökéletes irányzék: 1.30 m/s (51"/s)
Maximális sebesség: 1.35 m/s (53"/s)