Dobogós helyezettünk a híres nevezetes Roccat Gui. Ránézésre is jól látható, hogy az ESL kollegájára épül, némi kékneon tuninggal. A tuningot nem csak a belső kék szélű menüre és a nem túl feltűnő egérreklámra értendő: a legszembetűnőbb változtatás a menürendszer volt. Nem csak könnyen előcsalogatható konzolt kapunk, de pötyögés és mindenféle bonyolált script nélkül tudunk demot felvenni, valamint mindenféle alapvető round parancs is egy kattintásra van. Aki egyébként cseles akar lenni és csak a menüre fáj a foga, az bátran lopja ki belőle a „GameMenu.res" fájlt. A hudon sajnos nem változtattak, ezért inkább azok számára ajánlott, akik az alapot szeretik. Egyébként nekik sem kell sokat várniuk, hiszen röpke évtized alatt magának a Valvenak is feltűnt a dolog, így nem csak a CS:GO nevezetű teljes játéknak álcázott mappackjában lesz fekete háttér alapból a számok mögött, de a következő CSS frissítésben is megkapjuk ezt a fícsört.
Ezüstérmes a h0lm. A h0lm gui maga azzal az elméletét kívánja bebizonyítani, hogy létezik látható hud ostoba fekete ablakok nélkül is. Ezt úgy valósította meg, hogy tömzsi kék fontot használva jelenítette meg az elemeket. Nagy előnye, hogy 4:3 / 5:4 arányú monitorokon nem takar ki annyit a sok fekete téglalap. Ezáltal több esélyünk van meglátni egy a kép szélén sunnyogó terroristát, aki életünkre tör...és teszi ezt azért, hogy élete árán is fel tudjon robbantani 5 láda narancsot a kislerakón cserébe a beígért 100 szűzért. Komoly vizekre evezve, a gui azért nem lett első helyezett, mivel talán a túlságosan egyszerű kinézet mégse a legcélravezetőbb. Másik nagy előnye egyébként, hogy a scoreboard kedvez pont ugyanebből az okból kifolyólag, és míg nézelődünk melyik ellenfél él, addig remekül láthatunk mindent párhuzamosan.
Legalábbis a gyakorlatban a méltán „hájpolt" Hyphen gui nyer kiütéssel. Nem csak a remekül átgondolt fontstílus, és megjelenítés végett, hanem mert egy speciális shoutcast (vidékieknek sóskex) observerhud is a rendelkezésünkre áll. Ha meghaltunk, a még élő társaink nevét egy nagy fekete lapban jeleníti meg, jól látható betűtípussal, ami természetesen a legkiválóbban egy élő streamelt sourcetv közvetítésen adja ki magát. A gui használ még egy érdekes és hasznos szkriptet: vásárlásnál minden elköltött peták után jól látható kontrasztos módon villan fel a fekete lapka kasszánk mögött, ezáltal biztosítva, hogy okosan gazdálkodjuk ki a maradék flashgránátot. Egyetlen hátránya, hogy a radar nagysága és a sok fekete lapocska könnyen kitakarhatja a fent említett terroristát szemünk elől emiatt főleg szélesvásznú monitorhoz kiváló), ezért felrobbanhat a helyőrség 4 hónapos c-vitamin készlete ha nem vigyázunk.
Akik azon agyalnak, hogy ezek vajon ESL kompatibilisek, azoknak elárulom, hogy nemrégiben az új szeleknek hála ki lett paterolva a főszabály, miszerint „senki sem használhat csak kizárólag alap hudot, mert különben irgumburgum & pontbüntetés". A lanhighoknak is jó hírrel tudok szolgálni, hiszen a sok guiinstalálást megelőzendő, az ICL és Becup adminok nekiálltak az egységes 1.6-os guinak, ami azt jelenti, hogy ha végeztek az egységesített source is a terítékre kerül majd. Ez viszont még a távolabbi jövő. Addig is remélem mindenki kimerítőnek találta a rövid kis cikket.