Az oldalra látogatva egy mindennapos, végtelenül leegyszerűsített keresőt kapunk, amely az "Általános" nevet kapta. Ebben még valójában semmi extra sincsen. A megadott mintát a keresőmotor előkeresi az adatbázisban és listázza a tárolt adatokat, amelyek illenek a megadott feltételre. A másik lehetőség a keresésre és a keresőmotor ereje ebben rejlik, a "Kategória" mód. Ebben az esetben megkapjuk a mezőt a keresendő mintával és kiválaszthatjuk, hogy milyen kategóriában keressünk és a kategórián belül milyen szűkítéseket tudunk elvégezni a pontosabb találati arány elérése érdekében.
Egy egyszerű példa: Ha a kategóriák közül a személyt választjuk ki, megkapjuk a személyhez tartozó legáltalánosabb jellemzőkre utaló tulajdonságok mezőit, mint név, születési hely és idő, foglalkozás, nemzetiség, stb. A mezők kitöltése után a motor megkeresi az adott entitást és megadja a találatokat és a tárolt, kapcsolódó oldalakat.
Fontos tudni, hogy a készítők gondoltak az egyes entitások azaz létező dolgok egymás közötti kapcsolatára is. Egy személyhez tartozhat több más személy is, helységek, események. Az adatbázis tartalmazza ezeket az összefüggéseket és a kereséskor ezeket is megjeleníti és össze is kapcsolja azokat. Az egyirányú hyperlinkek helyett a több-több kapcsolatot támogató hyperdata technológiát, egy saját fejlesztésű, adatbázis alapú kapcsolatösszerendelő technológiát alkalmaznak az adatok tárolásakor. Ez a szoftver szerver oldali része.
A fejlesztők teljesen más logika szerint közelítették meg a keresés fogalmát. A keresés nem csak minta alapján történik, hanem szemantikai azaz a szövegkörnyezet felismerésén, annak értelmezésén alapul és a találatok egymáshoz kapcsolódása alapján is történik. .A filozófia szerint ne csak mi értsük meg az Internetet hanem az Internet is értsen meg minket. Az főoldal alján található iGlue Ice Cube demo feliratra kattintva érhetjük el az oldal erősségét. A program rendelkezik egy pici, könnyen telepíthető alkalmazással, amely segítséget nyújt a látogatott oldalak keresésében és az úgynevezett annotálásban.
Az oldalak keresésekor lehetőségünk van a kis alkalmazásban található kis gomb segítségével kijelöltetni az összes, az iGlue által ismert szó kijelölésére a szövegben és ezekre kattintva egy jégkocka aza "ice cube" ugrik fel, amely tartalmazza a szóhoz tartozó, az adatbázisban tárolt adatokat. De ez nem minden! A szoftver felismeri, hogy a kijelölt szó milyen szövegkörnyezetben található meg és az abban található szóra keresi meg az adatbázisban az információkat és azok jelnnek meg a jégkockában. A demoban ez Kennedy elnök és a reptér esetét mutatja meg. Az adatbázis mind a két entitást tartalmazza, azonban a demoban szereplő cikk az elnökről szól és a neki megfelelő adatok jelennek meg a cikkben található szavak kijelölésekor és megtekintésekor. A jégkocka viszont már minden információt képes megmutatni, amivel az adott fogalom, személy, hely, stb kapcsolatba hozható. A helységekhez például meg tudja mutatni az összes légitársaság jegyeinek árlistáját és foglalási lehetőségeit, a személyek esetében a rokoni kapcsolatokat, történelmi eseményeket.