Érdekesen indult a Razer Edge élete, hiszen alapvetően nem tervezte a Razer, hogy belép a táblagépek piacára, azonban ahogy ezt tenni szokta Facebook oldalukon egy versenyt hirdettek, amiben arra voltak kíváncsiak, hogy az akkor Design Project Fiona néven futó gamertabletre lesz-e kereslet. A verseny lényege a 10 000 like elérése volt, amit villámgyorsan alig pár óra alatt ért el a projekt így a Razer úgy döntött rálép a rögös útra és neki álla a fejlesztésnek.
Az prototípusok már tavaly előkerültek, azonban a végleges koncepció idén januárig váratott magára és a CES2013 alkalmából - egyébként első ízben jelent meg termékkel a Razer a CES-en - bemutatásra is került. A termék a Razer Edge nevet kapta meg végül és két féle installációban elérhető más-más teljesítményt kínálva a játékosoknak. Mindkettő kütyü 10,1 iches képernyő köré lett tervezve, amely 1366x768-as natív felbontást bír és 10 ponton képes érzékelni. Deignját tekintve hordozza a Razer mostanában már szokásossá vált zöld-fekete vonalát és bár kicsit vaskosra sikerült a lentiek ismeretében ezen egyáltalán nem kell meglepődni. Alapvetően az a lényeg hogy szép!
A Razer Edge első modellje Intel Core i5 két magos 1,7 Ghz-es belsőt kapott, ami turbó módban 2.6Gz-ig képed felpörögni, és amit 4GB (2x2GB 1600Mhz) rendszermemóriával spékeltek meg míg a grafikai megjelenítésért egy GT640M GPU (DX11, 1GB DDR3) felel. A háttértár ezen termék esetében 64GB (SSF SATA3-as), amire felfér pár játék.
A komolyabb teljesítménnyel kecsegtető Razer Edge Pro már Intel Core 77 kétmagos 1,9 órajelen futó CPU-t kapott, ami turbó módban akár 3GHz-en is képes futni. Memóriában is felülmúlja kistestvérét, hiszen összesen 8GB RAM-al (2x4GB 1600Mhz) szerelték. A videokártyában is van némi eltérés bár ugyanaz az Nvidia GT6400M LE található benne de itt már 2GB videó memóriát kapott a készülék. A rendelkezésre álló tárhely kapcsán két opciónk van az alap esetben egy 128GB-os SSD található a készülékben, de lehetőségünk van 256-os SSD-vel is rendelni.
Mindkét készülék ben sztereó hangszóró kapott helyet, de 7.1-es hangot is képes kiadni magából HDMI-n keresztül. A hátulján nincs kamera de elől azért található egy 2MPX-es H szem, ami videó csevegésekre bőven elegendő. A kütyün egyébként van még USB is, ezért nem is véletlen, hogy gyakorlatilag már már egy asztali PC-t helyettesítő tabletről beszélhetünk, amin egyébként Windows 8 fut.
A Razer nem is bízta a véletlenre rögtön három tartókonzolt gyártott a készülékhez, lehetőségünk van keybard-ot rendelni így a tablet úgy néz ki mint egy kinyitott notebook. Vehetünk hozzá média konzolt, amely két fület varázsol a tabletre ezzel olyan lesz az egész, mint egy kijelzős szimulátor kormány, továbbá van az úgynevezett otthoni konzol, ami gyakorlatilag egy tartó így ha rádugunk két controllert a kütyüre akár barátunkkal is tudunk játszani úgy, hogy senkinek nem kell tartania a táblagépet.
Az Razer tabletje hasonlóan a többi termékükhöz egyáltalán nem az olcsó kategóriába sorolható, hiszen a Razer Edge-ért 999 dollárt (kb 220 000 Ft) kell fizetni míg a brutálisabb Razer Edge Pro már 1300 dollárért kerül majd a polcokra. Bővebb információkat a készülékről a Razer Hivatalos honlapján találhattok, de rögtön egy szavazásban kíváncsiak vagyunk arra, hogy nektek kellene-e ilyen fasza kütyü?
www.maxfelaron.hu/?a=94943939