Egyre többen választják az otthoni PC leváltását, azért, hogy egy kisebb energiát és helyet fogyasztó jóval mobilisabb eszközre térjenek át, amik nem mások, mint a notebook-ok. Ez leginkább az irodai alkalmazásokat és a netet gyakran használó emberekre volt sokáig jellemző, hiszen a piacon nem volt olyan versenyképes laptop, amely az egyre bővülő játékos réteget is lefogná. Pár éve viszont felbukkantak azok a gépek, amelyek ezekre a célokra is bőven megfelelnek. Bár teljesítményükben picit elmaradnak asztali társaiktól azonban a piacon egyre sűrűbben jelennek meg azok a gépek, amelyek erre rácáfolnak. Mostani cikkünkben két kimondottan számotokra játékosok számára készülő laptopot mutatunk be, amelyek bizony a legtöbb PC-t állva hagyják majd, de ennek megfelelően jó mélyen a zsebbe kell értük nyúlni.
Tovább
Archív cikk áttöltve: 2012/03/29 · Eredeti szerző: PH
ASUS G70
Kifejezetten játékosoknak szánja új notebookját az Asus - a G70 nem csupán formatervében üt el a szokványos modellektől, a nagyméretű ház valóban erős rendszert rejt magában. A gép Intel gyártmányú processzor köré épül, T8000-es vagy T9000-es sorozatú Core 2 Duo helyett X9000-as sorozatú Core 2 Extreme is kerülhet bele. A 965PM chipsethez legfeljebb 4 GB DDR2 memória és két grafikus kártya csatlakozik; a kétszer 512 MB RAM-mal gazdálkodó, duplázott NVIDIA GeForce 8700M GT-k egy 17 hüvelyk képátlójú, 1920x1200 pixeles kijelzőt hajtanak meg. Utóbbi már alkalmas Full HD videók megjelenítésére is, így az sem meglepő, hogy a sima DVD-író helyett Blu-ray optikai egységgel is elérhető lesz a G70.
A billentyűzet fölött egyébként egy kis másodlagos kijelző található, erről például rendszerinformációk vagy üzenetekről, e-mailekről szóló értesítések olvashatók le, nem zavarva a játékmenetet. A kettes szám jellemzi a tárolórendszert is, mivel két merevlemez kerülhet a gépbe akár 640 GB összkapacitással. Altec Lansing hangszóróból viszont már négy van, és az audiorendszer támogatja a Dolby Home Theater szabványt is.
A G70 Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n-kompatibilis Wi-Fi és Bluetooth 2.0 interfészekkel szolgálja a kommunikációt, van 2 megapixeles webkamerája, HDMI kimenete, extra billentyűi, többféleképpen állítható LED-világítása és az érintőpadba integrált médiavezérlő gombjai. A Windows Vista Home Premium vagy Ultimate változatával szállított gép mérete 433 x 314 x 49 mm, tömege egy nyolccellás akkumulátorral együtt 4,8 kilogramm.
ALIENWARE Area-51 m17x
Ha valaki asztali PC helyett notebookon akarja futtatni az aktuális játékokat, az vegye alaposan szemügyre az Alienware legújabb „játékgépét". Az Egyesült Államokban már megvásárolható Area-51 m17x - hatalmas fizikai mérete és tömege miatt - hordozhatónak éppen nem nevezhető, hardverelemei szempontjából viszont képes tartani a lépést egy asztali számítógéppel. Ennek érdekében a gyártó három hűtőventilátorral, dupla merevlemezzel, legfeljebb 4 GB rendszermemóriával, Intel Core 2 Duo vagy akár Extreme X9000 processzorral és SLI grafikával is képes felszerelni, 17 colos, 1920x1200 pixel felbontású kijelzője pedig kiválthatja az asztali monitort.
Az erőgép grafikus rendszere az NVIDIA-tól származik, a legkomolyabb konfigurációban két, fejenként 512 megabájt RAM-mal ellátott GeForce 8800M GTX kártyából áll, de alternatív megoldásként két GeForce 8700M GT vagy 8600M GT is szóba jöhet. Az Area-51 m17x két, egyenként maximum 500 gigabájtos merevlemeze a Smart Bay használatával egy harmadik 500 GB-os HDD-vel is kiegészülhet, DVD meghajtóját pedig felár ellenében Blu-ray egységre cseréltethetjük.
A készülék 12 cellás akkumulátora egyetlen töltéssel alig 60 percig képes életben tartani a notebookot, de ez hardverelemeit figyelembe véve nem meglepő. Akárcsak az, hogy a 2200 dolláros indulóáron megvásárolható számítógép legerősebb változatáért körülbelül 6000 dollárt kell a pultra helyeznünk.