Dél-Koreában újabb építkezésbe kezdtek a vezető nemzetközi eSport szervezetek, a G7 Teams mintájára szorosan megfogták egymás kezét és dagadó mellekkel bejelentették az International e-Sport Federation-t, melyet az elkövetkezendő években legtöbbször IeSF mozaikszó alapján azonosíthatunk be. Az ázsiai országban megtartott értekezleten Dél-Korea, Tajvan, Vietnám, Ausztria, Németország, Belgium, Svájc, Dánia és Hollandia képviselői tették tiszteletüket. A megjelent tisztségviselők díszes kompániájában köszönthettük a Holland Olimpiai Bizottság tagját, nevezetesen Eric Lujipers-t. Jelenlétével alaposan felforgatta az amúgy, átlagosnak nevezhető ceremóniát, sokan már az elektronikus sportok következő fényes korszakáról beszélnek, állítják, mi másért látogatott volna el a hivatalos bejelentésre minthogy a közeljövőben összemossa a versenyszerű játékokat a hivatalos sportokkal.
Az International e-Sport Federation elsődleges céljának tekinti, hogy megkönnyítse, és közös nevezőre hozza az egyes nációk közötti kommunikációt, elmondásuk alapján mindenképpen szükséges megteremteni a létfontosságú csatornákat, melyek segítségével a résztvevők megoszthatják egymással, többek között, tapasztalataikat is. Természetesen szeretnék elősegíteni az eSport növekedését és széleskörű elfogadottságát, ennek elérése érdekében már megtették az első lépéseket.
Igaz, konkrét és részletes információkat még nem árultak el novemberi rendezvényükkel kapcsolatban, azonban annyit már tudni lehet, hogy az említett hónapban egy rövid időre Szöulban összegyűlnek a legjobb elektronikus atléták egy hatalmas verseny erejéig.
Korábban megemlítettük Eric Lujipers, a Holland Olimpiai Bizottság tagjának nevét, az úriember véleménye szerint az eSport többre hivatott, számtalan, eddig kiaknázatlan lehetőséget tartogat, mind a játékosok, mind pedig a szervezetek számára. Itt megemlíthetnénk az Olimpia intézményét is, ugyanis Lujipers úgy fogalmazott, Londonban az eSport komoly szereppel szolgálhat a fiatalok számára. Eddig számtalan esetben hallhattuk a videojátékok kapcsán, hogy a nehéz helyzetben lévő gyermekek számára menekülési utat jelent, inkább játszanak, minthogy az utcán flangáljanak és bűnözővé váljanak. Az Olimpiára visszatérve, Eric Lujipers halovány célzása a következő világversenyre utal, melynek rendezési jogát éppen London nyerte el.
Kíváncsian várjuk az International e-Sport Federation kezdeti lépéseit és sikereit, „intézkedéseit", reméljük a hasonló célkitűzések alapján létrejött szervezet, a G7 Teams, nem tekinti ellenfelének az újonnan megszületett kistestvért. Arra a kérdésre, hogy ez milyen előnyökkel jár a kisebb csapatoknak, szervezeteknek és országoknak, a választ széles skálán kereshetjük, azonban alaposan vizsgáljuk meg az alapító nációk kormányának hozzáállását az elektronikus sportokhoz és videojátékokhoz.