David Kirk a Bit-tech weboldalnak adott interjúban tért ki a konkurenciára, amelyre igencsak rájár a rúd az utóbbi időben. Véleménye szerint legfőbb riválisuk továbbra sem tudja felvenni velük a versenyt, és dacára néhány érdekes újításnak, az erőviszonyok folyamatosan az nVidia javára változnak meg. Márpedig komoly változtatásokra lenne szükség az ATI háza táján, ám az AMD mindezt nem győzi pénzzel.
"Az AMD folyamatosan visszaszorulóban van, mivel immár két éve - az egyesülés óta - nem tudtak előállni versenyképes architektúrával. Újabb és újabb mérnököket vonnak el az ATI-tól, hogy a Fusion projekten dolgozzanak, amely a grafikus vezérlőt integrálja a hagyományos processzorokba. Egyszerre négy dolgot kellene megoldaniuk, de nem hiszem, hogy akár egyetlenre is lenne pénzük" - magyarázta Kirk. Hozzátette, hogy a Radeon HD 3870 és 3870 X2 sem igazán versenyképes, ezt pedig jól bizonyítja, hogy az nVidia diszkrét grafikus chipeket gyártó részlege egyetlen év alatt 80 százalékkal javította eredményét, messze megelőzve a piac növekedési ütemét.Szakértők nem tagadják, hogy az ATI/AMD páros azért elért néhány komoly eredményt az utóbbi időben. Nem felejthetjük el, hogy elsőként álltak elő a DirectX 10.1 kompatibilis grafikus vezérlőkkel, illetve az audiochipet magukba foglaló (HDMI) grafikus kártyákkal. Mindazonáltal az AMD egyéb piacokon is szoros versenyre kényszerül, nemcsak az nVidia, hanem az Intel termékeivel szemben. Utóbbi arra kényszeríti őket, hogy új gyártósorokat állítsanak fel és elkészítsék a következő generációs CPU-technológiákat, márpedig egyedül az nVidia több mint egymilliárd dollárt fektet saját munkájába, és ezzel is tartaniuk kell az iramot. A jövőt illetően fontos szerepet szánnak továbbá a Fusion chipeknek, amelyek szintén komoly erőfeszítéseket követelnek a mérnököktől.
E négy kiemelten kezelt terület óriási összegeket emészt fel, nem csoda, hogy a cég jó ideje nem nyereséges. Idén kiderül, mennyire tudják megvalósítani céljaikat anyagi csőd nélkül.