A Counter-Strike akkor a legjobb, amikor a csapatok kiegyenlített mezőnyben versenyeznek. Ez az új szabályrendszer része a Counter-Strike, mint sport hosszú távú egészsége iránti elkötelezettségünknek. Célunk, hogy a hivatásos Counter-Strike nyitott sport maradjon, ahol a csapatokat csak képességeik korlátozzák.
Bár arra számítunk, hogy az új követelményrendszerre való átállás során lesz némi súrlódás, izgatottan várjuk, mit hoz a jövő.
A Counter-Strike akkor a legjobb, amikor a csapatok egyenlő feltételek mellett versenyeznek, és amikor a képesség az egyetlen korlátja a sikerüknek. Mi pedig úgy gondoljuk, hogy a Counter-Strike-nak nyílt sportnak kell lennie. Az alábbiakban tehát a nagyszabású versenyesemények lebonyolításához szükséges új követelményeket ismertetjük.
Röviden, ezek a szabályok korlátozzák a csapatok közvetlen meghívásának lehetőségét az eseményekre, átláthatóságot biztosítanak az ellentételezésben, és meghatározzák, hogy milyen típusú eseményeket veszünk figyelembe a hivatalos ranglistarendszerünkben.
Ha Counter-Strike-bajnokságot szeretnél rendezni, szükséged lesz a Valve licencére. Sok esetben a Limited Game Tournament License (https://store.steampowered.com/tourney/limited_license) fedezi a rendezvényedet. Ha azonban a korlátozott licencet meghaladó léptékű rendezvényt szeretnél lebonyolítani, fel kell venned a kapcsolatot a Valve-val egy szélesebb körű licenc megszerzése érdekében.
Versenyek működési követelményei
A következő szabályok vonatkoznak minden olyan Counter Strike 2 versenyre, amely 2024. december 31. után ér véget:
1. Fogalommeghatározások
1.1 "Bejelentési dátum": az a nap, amikor a Versenyt a nyilvánosság számára bejelentik.
1.2 "Közvetlen VRS-meghívás": a minősített névjegyzékek kiválasztásának módszere az alábbi 3.1.1. szakaszban meghatározott eljárás szerint.
1.3 "Meghívó dátuma" az a dátum, amikor az adott Versenyen a névsorok meghívóit kiküldik.
1.4 "Főverseny": a Verseny azon része, amelyre a nyílt selejtezők vagy zárt selejtezők befejezése után kerül sor.
1.5 "Nyílt selejtező": a 3.1.2. szakaszban meghatározott eljárás szerinti minősített névsorok kiválasztásának módszere.
1.6 "Minősített játékosállomány(ok)": minden olyan játékosállomány, amelyet az itt meghatározott eljárásokkal összhangban kiválasztottak egy adott verseny főversenyén való részvételre.
1.7 A "névsor" öt meghatározott Sportolót jelent, függetlenül attól, hogy jelenleg vagy később egy adott csapatszervezethez tartoznak-e.
1.8 "Valve Regional Standings" vagy "VRS": a Valve által közzétett hivatalos rangsorolási rendszer, amely a Rosters teljesítményét havi rendszerességgel kiszámított és közzétett változatban biztosítja, amely a közvetlen VRS-meghívások alapját képezi ("Minősített rangsor").
1.9 Rangsorolt esemény: olyan verseny, amelynek eredménye olyan adatokat generál, amelyeket a Valve regionális ranglisták használnak a ranglisták relatív teljesítményének meghatározásához.
1.10 A nem rangsorolt esemény olyan versenyt jelent, amelynek eredménye nem generál olyan adatokat, amelyeket a Valve regionális ranglisták használnak a ranglisták relatív teljesítményének meghatározásához.
2. A nem rangsorolt versenyekre vonatkozó szabályok.
Ha az engedélyes egy versenyt rangsorolatlan versenyként definiál, akkor a következő szabályokat kell alkalmazni:
3. A rangsorolt versenyek szabályai
A rangsorolt versenyek esetében az Engedélyesnek a Korlátozott játékverseny-licenc (https://store.steampowered.com/tourney/limited_license) vagy az engedélyesre vonatkozó külön licenc feltételein túlmenően a következő további szabályoknak is meg kell felelnie:
3.1 Minősítési és meghívási eljárás
3.1.1 Közvetlen VRS-meghívások. A közvetlen fuvardíjrendszeri meghívók kiválasztási eljárása a következő:
a) Az engedélyes meghatározza a kvalifikációs rangsort, ahonnan a ranglistákat meg kell hívni (1 az 1. szintű események esetében, 9 vagy annál alacsonyabb a 2. szintű események esetében), valamint a verseny főversenyén megjelenő ranglisták számát, és ezt az információt a bejelentés napján közzéteszi.
b) A Meghívás Napján az Engedményezett meghívja a Főversenyen a kvalifikált rangsorok számának 1,5-szeresével megegyező számú rangsort, amely a kvalifikációs rangsoruk sorrendjében jelenik meg a Főversenyen. Ha a meghívás napja egy hónap utolsó hetére esik, az engedélyes a kvalifikációs rangsorokat az adott hónap 1-jei VRS alapján állapítja meg. Ellenkező esetben az engedélyes a meghívás napját megelőző hónap 1-jén érvényes VRS-t használja. Tier 1 események esetében a meghívóknak a Valve által hivatalosan megadott globális VRS-en vagy annak egy allistáján kell alapulniuk. A Tier 2 események esetében az Engedményezett további szűrőket alkalmazhat, amennyiben ezek nem vezetnek egyes csapatok vagy névsorok célzott megcélzásához. A félreértések elkerülése végett az ország vagy nem szerinti szűrés megengedett.
Példa: Az engedélyes egy olyan tornát kíván lebonyolítani, amely 16 európai játékoslistát foglal magában a közvetlen VRS-meghívások alapján, a 9. selejtezős helyezéstől kezdve. Ennek megfelelően az Engedményezett meghívókat küld a 9-32. európai selejtezői rangsorban szereplő 24 játékosnak.
c) A névsorok csak akkor vehetnek részt egy közvetlen VRS-meghíváson alapuló versenyen, ha a résztvevő névsorban szereplő sportolók közül legalább hárman a meghívás napján is szerepeltek a névsorban. Ha valamelyik névsor nem tud részt venni, vagy úgy dönt, hogy visszautasítja a közvetlen VRS-meghívást, az engedélyesnek a VRS-ben a kvalifikációs rangsorok sorrendjében kell továbbhaladnia, amíg a versenyre meghirdetett összes hely be nem telik.
d) Az engedélyes engedélyezheti, hogy a legmagasabb kvalifikációs rangsorral rendelkező meghívott játékosok közvetlenül a főversenyre léphessenek tovább, és a főverseny helyeinek legfeljebb a felét tölthessék be. A Főverseny összes fennmaradó helyét külön selejtezőn ("Zárt selejtező") kell meghatározni.
Példa: Az engedélyes 16 csapatos főversenyt rendez, és ezért 24 játékoslistát hív meg. Nyolcan közvetlenül továbbjuthatnak a főversenyre. A fennmaradó 16 zárt selejtezőn vesz részt, hogy meghatározzák a főversenyre kvalifikáló nyolc nevezési listát.
3.1.2 Nyílt selejtezők. A nyílt selejtezők esetében az Engedményezett bármilyen olyan kritériumot alkalmazhat, amely jóhiszeműen ésszerű és átlátható, és amely nem kifejezetten egyes játékoslistákra vagy csapatokra irányul. Az elfogadható kritériumok közé tartoznak a demográfiai adatok és a régió (pl. "Kanadában élő női játékosok").
3.1.3 Wildcard meghívó. A következő további Wildcard eljárás engedélyezett: Minden olyan versenyen, ahol 8 vagy több játékoslista indul a főverseny részeként, az engedélyes dönthet úgy, hogy közvetlenül meghív 2 játékoslistát ("Wildcard meghívás"). Minden további 8, a főversenyen részt vevő játékoslista után az Engedményezett további 2 Wildcard meghívót küldhet. A Wildcard meghívottak meghívhatók a zárt selejtezőre, de közvetlenül nem vehetnek részt a főversenyen. Az esemény sorrendjének megállapítása céljából a Wildcard Meghívottak a legalacsonyabb kvalifikációs rangsorral rendelkezőnek minősülnek. Egy névsor csak akkor jogosult Wildcard meghívásra, ha az alábbi követelmények közül legalább az egyiknek megfelel:
3.2 Versenyszintek
3.2.1 Tier 1 események. Ha az Engedményezett egy Versenyt 1-es szintű eseményként határoz meg, akkor a következő szabályokat kell alkalmazni:
a) A versenynek közvetlen VRS-meghívást kell tartalmaznia, amelyre a következő különleges szabályok vonatkoznak, amelyek elsőbbséget élveznek a fenti 3.1.1. ponttal szemben:
Példa: Az engedélyes egy Tier 1 rendezvényt kíván tartani 8-as főversennyel. Az engedélyesnek 16 versenyzőt kell meghívnia. Az engedélyes ezen felül meghív 4 olyan versenyzőt, akik a közelmúltban Tier 2 versenyeket nyertek (összesen 20 meghívott versenyzőt). Az engedélyes engedélyezi, hogy a legjobban rangsorolt játékosok közül 4 közvetlenül a főversenyre jusson. A főverseny további 4 helyét a fennmaradó 16 játékoslista részvételével zajló zárt selejtezőn határozzák meg.
3.2.2 Tier 2 események. Ha az engedélyes egy versenyt 2. szintű versenyként határoz meg, a következő szabályokat kell alkalmazni:
a) Az engedélyes eldöntheti, hogy a versenyen való részvételre jogosultak névsora a közvetlen VRS-meghívásokon (3.1.1), a nyílt selejtezőkön (3.1.2) vagy a kettő kombinációján alapuljon.
b) Ha az engedélyes úgy dönt, hogy közvetlen VRS-meghívásokat is beiktat, a meghívott játékosok rangsorának minősítési rangsora nem lehet jobb 9-nél.
3.2.3 Jegyváltozatos események. Az engedélyes minden három teljesített Tier 1 esemény után egy Wildcard eseményt tarthat. Ha az engedélyes egy versenyt Wildcard eseményként határoz meg, a következő szabályokat kell alkalmazni:
a) Egy Wildcard eseményre korlátlan számú Wildcard meghívás érkezhet, és a főversenyen részt vevő játékosok minimális száma nem kötelező. Az engedélyes engedélyezheti, hogy a Wildcard meghívottak közvetlenül a Főversenyre lépjenek tovább.
b) Az engedélyesnek meg kell adnia a Wildcard eseményhez kapcsolódó eseményeket. A Wildcard meghívóknak ugyanahhoz a VRS-szűrőhöz kell igazodniuk, amelyet az adott eseményekre alkalmaznak.
c) Az engedélyes dönthet úgy, hogy az 1. szintű eseményekre vonatkozó iránymutatásokat követve további minősített névsort vesz fel.
Példa: Az engedélyes két globális Tier 1 eseményt, egy ázsiai Tier 1 eseményt és egy amerikai Tier 1 eseményt tartott. Ezért minden négy Wildcard meghívónak két globális Wildcardot, egy ázsiai Wildcardot és egy amerikai Wildcardot kell tartalmaznia.
4. A versenyinformációk bejelentése és közzététele.
4.1 Bejelentési dátum. Az 1. szintű eseményekre és a Wildcard eseményekre a következő szabályok vonatkoznak:
A 2. szintű versenyek esetében a bejelentési dátumnak legalább 3 hónappal a verseny főversenyének kezdete előtt kell lennie.
4.2 Alapinformációk. Az engedélyesnek minden típusú rendezvény esetében közzé kell tennie legalább a verseny időpontját és a verseny üzemeltetőjének kilétét.
4.3 További információk. Az engedélyes legkésőbb 12 hónappal az 1. szintű és a Wildcard-versenyek főversenye előtt, illetve legkésőbb 3 hónappal a 2. szintű versenyek főversenye előtt közzéteszi a következő kiegészítő információkat:
5. Verseny / integritás.
5.1 Nem kizárólagosság. Az engedélyes vállalja, hogy nem köt olyan közvetlen vagy közvetett megállapodásokat a sportolókkal vagy csapatokkal, amelyek mesterségesen korlátoznák az ilyen sportolók vagy csapatok lehetőségét arra, hogy részt vegyenek harmadik fél rendezvényein. Az Engedményezett szabadon korlátozhatja egy csapat vagy névsor részvételét egy harmadik fél által szervezett eseményen, amíg (a) az érintett csapat vagy névsor a helyszínen tartózkodik egy Verseny LAN eseményén, beleértve a mérkőzés nélküli napokat is, vagy (b) azokon a napokon, amikor az érintett sportolók egy Verseny részét képező online mérkőzésen vesznek részt.
5.2 A csapatok megkülönböztetésmentes kezelése. Az engedélyes és a csapatok vagy sportolók közötti bármilyen megállapodásnak megkülönböztetéstől mentesnek és azonosnak kell lennie minden csapat vagy sportoló számára. Különösen, ha az Engedményezett megosztja a bevételeket vagy más módon nyújt pénzügyi támogatást, akkor az ilyen támogatásnak minden névsor számára egyenértékűnek kell lennie, vagy más módon objektív kpi alapján kell meghatározni, amelyet minden névsorra egyformán alkalmaznak, beleértve a névsorok kiválasztása előtt meghatározott, közvetlenül meghívott, minősített vagy Wildcard meghíváson keresztül bejutott névsorokat is. Az ilyen támogatásnak valamennyi résztvevő játékosállomány számára elérhetőnek kell lennie, és azt a játékosállomány versenyen nyújtott teljesítménye, a versenyhez kapcsolódó más objektív, érdemen alapuló kpi, pl. az adott csapat, játékosállomány vagy sportoló mérkőzéseinek nézőszáma, vagy a játékosállomány VRS-rangsorának a meghívás napján elért helyezése alapján kell meghatározni.
5.3 Potenciális összeférhetetlenség. Az Engedélyes és a Versenyesemény személyzete nem állhat semmilyen üzleti kapcsolatban - beleértve, de nem kizárólagosan, a közös vezetést, a szervezetek közös tulajdonjogát, a licencelést és a kölcsönöket, akár a Valve Games-hez kapcsolódnak, akár más módon (mindegyik "összefonódás") - a résztvevő csapatokkal vagy sportolókkal, kivéve, ha a Valve jóváhagyta. Egy összefonódás akkor tekinthető jóváhagyottnak, ha (a) azt írásban közlik a Valve-val, és (b) a Valve a közléstől számított 90 napon belül nem emelt kifogást ellene; azzal a feltétellel, hogy csak a megállapodás hatálybalépése utáni közlések váltják ki a 90 napos időszakot.
A Valve saját belátása szerint fenntartja a jogot, hogy a) megkövetelje a Licenciavevőktől, hogy ésszerű időn belül, de legfeljebb két héten belül foglalkozzanak az összefonódással és távolítsák el azt, vagy b) a Valve számára költség- és szankciómentesen felmondja a Megállapodást.
A Valve kifejezett vagy hallgatólagos jóváhagyása egy évig érvényes, attól az időponttól kezdődően, amikor a Valve megkapta a közzétételt, kivéve, ha a Valve a jóváhagyás megadásakor kifejezetten másképp rendelkezik. A jóváhagyási időszak ezt követően automatikusan megújul az eredetileg megadott időponttal megegyezően, amíg meg nem szűnik.