Ha már csak egy kicsit is igényesebb vagy a játékodra, sőt tovább megyek, van egy húzos csapatod és a cél igenis a LAN győzelem, akkor bizony szó nélkül ki kell vágni az ablakon a Tesco prémium márkáját, és hagyni, hogy a gravitáció megoldja a többit. Választható opció még, hogy odaadod a hugodnak, mert a Sims-ben úgysem számit a dpi.
Namost. Nincs egerünk, mehetünk a szponzort keresni, aki majd anyagilag támogatja új kis kedvencünk beszerzését. Szerencsés esetben van keresetünk és megoldjuk a fizetésből, ha viszont nincs, számoljunk azzal, hogy ha odaállunk anya elé, hogy "Figy muter, van ez az egér 18 ezerért..." már itt kapjuk is a nemleges választ, jobb esetben el lesz intézve ennyivel: "Mi a francnak neked olyan drága sz*r?" De tegyük fel, hogy ezek a problémák nem állnak fent, és megvan a sok színes papír, amit az egérre cserélhetünk.
A "sok" persze relatív, most azonban úgy álltunk neki keresgélni, hogy igenis gamer egérre van szükségünk megfizethető áron. Sok ismerősöm esküszik a Razer termékeire, vagy a SteelSeries cuccaira, jómagam Microsoft egérrel nyomom, de volt már a kezemben jó sokáig Logitech is. Szóval ahány ember annyi egér. Azonban találkoztam a Mad Catz-es srácok fejlesztésével, a R.A.T. családdal, és komolyan elgondolkoztam, hogyha megjelenik a GO, a későbbiekben be kellene ruháznom az egyik egerükre. Hogy miért is? A bemutatóból kiderül.
A Mad Catz 2010-ben dobta piacra a R.A.T. gameregér-almot, azóta a termék stabilan tarja magát az 5. helyen a legtöbbet eladott egerek Top 10-es listáján. Nem is csoda, hisz már maga a megjelenése olyan brutális, hogy nem sokan mernek a közelébe menni. Ez is az egyik oka annak, ami vonzóvá tette számomra, ugyanis a designerek szakitottak a jol megszokott sémával és egy igen futurisztikus terméket tettek le az asztalra. Szögletes élek jellemzik, mégis rendkívül kézre áll, ha pedig mégis finomítani szeretnénk és növelni a komfortérzetet, van erre lehetőségünk a külső elemek pozicionálásával. És igen, itt jön elő az egyik legérezhetőbb innováció, ugyanis az egér fontosabb részei -mint pl. a hátsó traktus a tenyér alatt, a bal oldali kitámasztó dőlésszöge vagy akár az egér szélessége- mind külön-külön személyre szabható a saját igényeink szerint. Itt jegyezném meg, hogy a R.A.T. széria 4 egérből áll (3, 5, 7, 9), viszont a bal oldali panel csak a 7-esnél és a 9-esnél állítható.
Mivel négy modell van, ez ugye négy különböző szintet képvisel.
A R.A.T.3 az alap, ezen a panelek nem állíthatóak, ellenben a programozható gombok funkciója valós időben változtatható; ez az ún. Cyborg mód. Arról, hogy aktuálisan melyik módot használjuk, az egéren elhelyezett Cyborg logó színének változása informál. Ez a funkció jelen van a többi egéren is. A 3-as széria dpi felbontása 400 és 3200 között állítható, a gyorsulást pedig 10 g-ig követi le. Ára jelenleg 39 dollár az Amazon.com-on ami kb.8.200.-magyar forint.
A R.A.T.5 már több módosítási lehetőséggel rendelkezik, úgy, mint a hátsó tenyér alatti panel mozgatásának lehetősége, így pl. ha mi a Claw grip játékosok vagyunk - ahol a nagyobb mozgások a csuklóból indulnak és végül az ujjak pozícionálnak, tehát nem fogjuk teljes tenyérbe az egeret-, és Palm grip stílusú ember után vesszük át azt -ők ugye szorosan fogják, és könyökből mozdítanak- számukra a legfontosabb, hogy tökéletesen illeszkedjen a kezükbe-, két mozdulatból bentebb tolhatjuk a hátsó panelt, és máris kényelmesebb a hentelés. Emellett lehetőségünk van az egér súlyának az állítására is ami ugyancsak a játékélmény és a pontosság növelését szolgálja. Megjelenik itt már egy második görgő is, amivel a vízszintes navigálásra van lehetőségünk és egy piros gomb a bal oldali panelen a nagyujjnál - az Aim gomb-, ami a percízebb célzást teszi lehetővé a sniperek számára. Ezzel az egérrel kapcsolatban kikértem Pinyesz kollégánk véleményét is -Őt itt elérhetitek a CS2HU tagjai között-, ugyanis ő ilyet használ. A tapasztalatairól, véleményéről pár mondatban a cikk végén olvashattok. A R.A.T.5 érzékenysége 125 és 4000 dpi között állítható -bal oldalt 4 LED jelzi, hogy épp mennyire magas, vagy alacsony a beállítás, ezek között az egér mögötti kétirányú gombbal válthatunk-, a gyorsulást pedig 30 g-ig kezeli. Ára újonnan 43 Euro (62 USD) ami 11 ezer forintocska mindössze. Pinyesz alig használtan vette 35 Euróért, ami 9.600 forintot jelent, így már nem is olyan húzós, bár egy új Razer Deathadder is 31 Eurót kóstál, úgyhogy nagy különbség nincs.
A R.A.T.7 következik a sorban, az ő funkciója kiegészül már a fentiek mellett a hüvelykujj támasztókonzolja állításának lehetőségével is. Ehhez az egérbe építve kapunk egy kicsi kulcsot, mellyel forgatva a kis pöcköt, tudunk állítani mindent úgy, hogy számunkra a legjobban kézre essen. (folymatában ez ÍGY néz ki) Az egér teteje és oldalborítása lecserélhető. A szett tartalma két különböző hátlap (egy magasított és egy gumírozott), két pinky grip (egy gumis és egy széles szárnyú), és egy kis konténer a nem használatban lévő súlyoknak, amikből 5 db van. A felbontást 25 és 5600 dpi között változtathatjuk a gyorsulást pedig 50 g-ig birja. Ára az Amazonon 77 USD (53 Euro), ami 14 ezrest ér. Szívem szerint én erre adnék ki pénzt, még ha mondjuk gyűjteni is kell rá, mivel ez a fajta konfigurálhatóság számomra teljes mértékben kielégítő.
A patkányvezér pedig a R.A.T.9, a csúcsmodell, ő csupán annyiban különbözik a többiektől, hogy itt már megjelenik a vezeték nélküli kommunikáció, ami 2,4 GHz-es frekvencián zajlik. A Mad Catz-es fiuk kifejlesztettek hozzá egy külön vevőegységet, mely biztosítja a lehető leggyorsabb reagálást a felhasználó parancsaira. Szóval nem kell parázni a vezeték nélküli rágcsálótól sem; bár az ára is a felső kategóriát képviseli a maga 136 dolláros értékével. (102 Euro = 29 ezer forint)
Az egérhez kapott driver igen könnyen kezelhető, az is boldogulhat vele, aki most csinál ilyet életében először. Külön fülön találhatjuk a dpi beállításokat, melyet 4 fokozatban állíthatunk a dpi értékekhez. Az Aim gombot is programozhatjuk, mennyire vegye le a felbontást százalékokban. A profilok száma végtelen lehet, kis fájlokban menti el őket, egy profilhoz 3 mód tartozhat, melyeket szabadon szerkeszthetünk, vagy akár le is tölthetünk különböző játékosok által készített változatokat is. Az egér 5600dpi felbontású dupla lézerrel operál, amit egy teflonkeret vesz körül, az USB kábele harisnyázott, mellesleg alapból jó vastag, megtöréstől nem kell tartani; a váz pedig alumíniumból készült, így igen stabil keretet ad a cuccnak. A csomag tartalma még két kézikönyv a driver CD mellett, egy kis fémdoboz benne a kiegészítő motyókkal és a dobozon rengeteg információ még 5 nyelven. A vezetékes kommunikáció pedig USB 2.0-ás porttal megy végbe.
Ennek fényében elég valószínűnek tartom, hogyha a Global Offensive megjelenik, és úgy érzem hogy kell egy új egér márpedig kelleni fog-, akkor a R.A.T. széria egerei közül fogok választani. Leszögezném azonban, hogy mindez szubjektív vélemény, és biztos vagyok benne, hogy aki egérvásárlásra szánja el magát, az mindenképp a neves gyártók főbb termékeit szépen átnyálazza, és több teszt függvényében választja ki a neki megfelelőt. Fogunk még írni egerekről, amik lehet jobbak lesznek a patkányoknál, de az a szint, amit most a Mad Catz termékei képviselnek, teljes mértékben kielégiti a fejlődni akaró public láma és persze a hardcore játékosok igényeit is.
Most pedig a végén lássuk Pinyesz milyen véleménnyel van legújabb szerzeményéről. Ha esetleg kérdésetek lenne, bátran forduljatok hozzá, szívesen fog segíteni. Eléritek a közösben is, ha itt van, vagy csak simán dobjatok neki egy üzit.
"Nemrég vettem, alig használtan 35 euróért, de teljesen megérte. Kényelem szempontjából 10-es, akárcsak stabilitásból. Az aim gomb számomra nem valami értékes, de nem is haszontalan: pl d2-n fellövésnél ct-ről wp-vel simán adott meglepetés fejest; ha nyomod a gombot,akkor tapasztalataim szerint lassul az célkereszt mozgása és csak akkor ér valamit, ha nem nyomod sokáig.. A mod-gomb azok számára ideális, akik többféle játékkal játszanak, és gyorsan elérhető csakúgy, mint a dpi-mod gomb,ami szerintem nagyon jó elhelyezést kapott; tetszik az állítható kéztámasz,gondoltak minden kézméretre. A külső egy kicsit kényes a fekete miatt a redvára (mondjuk az egerek nagy része az),de mivel ilyen "laza a szerkezet",könnyen is tisztítható.
Az egérméret állítógombja a panel alatt van, ami mondjuk nem adja könnyen magát,de szokható. Jelenleg az 5-ből három súlyt használok, de ez is személyfüggő. Szerintem a sok Razer meg Roccat cucc mellett lehet ideális,akár versenyre alkalmas egeret is találni,és ez lehet egy jó példa. Hogy mennyire kényelmes?Az egér maga nagyon az,nekem a bal oldali része meg az állítható háta miatt, a gombok pedig jol el vannak osztva amik hasznosak lehetnek a gránát vagy az előző fegyver bind-re."